06-03-2017
'Brunetki, Blondynki..' - koncert z okazji Dnia Kobiet w Radomiu

6 marca 2017 r. o godz. 19 w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu zagram podczas koncertu z okazji Dnia Kobiet.

 

Ze strony organizatora:

 

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia we współpracy z Mazowieckim Teatrem Muzycznym w Warszawie zaprasza w poniedziałek, 6 marca na koncert pt: Brunetki, blondynki… ze specjalną dedykacją dla Pań.

Podczas koncertu na scenie pojawią się wyłącznie mężczyźni. Na całym świecie znane są koncerty trzech tenorów. My jednak nawiązując do tej konwencji, chcemy zaproponować widzom nową formułę. Trzech śpiewaków - ale z różnymi głosami- zapowiada Kinga Maszczyńska z Elektrowni.
Będzie to premierowy projekt z udziałem tenora, barytona i basa przy akompaniamencie fortepianu. Podczas koncertu zabrzmi wiele hitów pochodzących jedynie z męskiej literatury wokalnej, m.in. Ten zegar stary, Gdybym był bogaczem, O sole mio, Wielka sława to żart, czy Wy mnie pisali (aria Oniegina). Na scenie zobaczymy doborową obsadę młodej sceny wokalnej:
- Emil Ławecki (tenor)– m.in. zwycięzca II Bitwy Tenorów na Róże (TVP), solista Teatru Wielkiego- Opery Narodowej
- Jakub Milewski (baryton)– solista Filharmonii im. R. Traugutta w Warszawie, a zarazem Dyrektor Artystyczny Festiwalu Muzycznego Ostrołęckie Operalia,
- Michał Dembiński (bas)– współpracujący m.in. jako solista z Chórem Polskiego Radia w Krakowie i Filharmonią Narodową w Warszawie.

Przy fortepianie zasiądzie półfinalista i laureat nagrody specjalnej XV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina – Krzysztof Trzaskowski

W instrumentalnych fragmentach koncertu wystąpi jeden z nielicznych wirtuozów bandoneonu w Polsce - Grzegorz Bożewicz, a całe wydarzenie poprowadzi znany prezenter radiowo-telewizyjny Ryszard Rembiszewski.

Koncert odbędzie się 6 marca w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga przy ul. 25 Czerwca 70 o godz. 19.00

Bilety do nabycia w kasie MCSW Elektrownia od środy, 22 lutego, w cenie 30 zł

ZAPRASZAMY!